Baan Fangthon Hotel

  • Kæledyr ikke tilladt

Denne indkvartering ligger 25 minutters gang fra Santa Cruz-kirken og 10 minutters gang fra Pho Nimit metrostation.

Steakhouse Santa Fe' Steak tilbyder amerikansk køkken.

Stedet er 1 km fra bycentrum og lige ved Wat Chantharam Worawihan. Kun 10 minutters kørsel fra Lænende Buddha. Du kan komme til Daggryets Tempel om få minutter i bil. 7-Eleven busstoppestedet ligger 150 meter fra hotellet.

Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near Baan Fangthon Hotel Bangkok
Shoes Maker Home Bangkok
pris kun for mobil

Shoes Maker Home Bangkok

5.0
Passende 0 anmeldelser
1.5 km fra overnatningsstedet
USD 76 USD 68
pr. nat
Kadima
pris kun for mobil

Kadima

5.0
Passende 0 anmeldelser
2.1 km fra overnatningsstedet
A House Boutique Guesthouse
pris kun for mobil

A House Boutique Guesthouse

2.1 km fra overnatningsstedet
USD 15 USD 14
pr. nat

    Faciliteter

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    Spisemuligheder

    • Udendørs spiseområde

    I køkkenet

    • Kedel
    • Tørretumbler
    • Køkkengrej/ Køkkenredskaber

    På værelser

    • Minibar
    • Dagligstue
    • Omklædningsområde
    • Te- og kaffefaciliteter
    • Spisebord
    • Strygeservice

    På badeværelset

    • Vaskemaskine

    Enheder

    • Fladskærms TV

    Design

    • Tæppebelagt gulv

    Kæledyr

    • Kæledyr ikke tilladt !

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 14:00 indtil 23:59
    Udtjekning: indtil 12:00
    • Ekstra senge info
    • Der er ingen mulighed for børnesenge på værelset.
    • Der er ikke kapacitet til ekstra senge på værelset.
    Ofte stillede spørgsmål
    • 🌇
      Ligger det Baan Fangthon Hotel i nærheden af byens centrum?
      Man kan komme til Bangkok inden for en 10 minutters gang fra det Baan Fangthon Hotel.
    • Tilbyder et Baan Fangthon Hotel gratis parkeringsfaciliteter?
      Ja, et Baan Fangthon Hotel tilbyder en parkeringsplads på stedet gratis.
    • 🚎
      Hvilke transport er tæt på Baan Fangthon Hotel?
      Den nærmeste metrostation til Baan Fangthon Hotel er Pho Nimit, beliggende inden for 10 minutters gang væk, og den nærmeste busstation er 7-Eleven inden for en 5 minutters gang væk.

    Placering

    Map

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Ingen anmeldelser endnu :(

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked
    Baan Fangthon Hotel Bangkok

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk